Agromat Racing Team-2013

Kategória: Matuška Motoršport

Ostrá Lúka - Majstrovstvá SR Pretekov automobilov do vrchu

Posledný pretek sezóny 2013 sa konal na domácej pôde neďaleko Zvolena. Napriek optimistickým predpovediam počasia v sobotu takmer celý deň pršalo, čo ale nám nevadilo, keďže sme chceli odtestovať správanie sa monopostu aj na vode. Jazdec z jazdy na jazdu opatrne zrýchloval až sa mu v nedeľu na suchu podarilo zlepšiť jeho doterajší rekord z roku 2008 o 1 sekundu. Doterajší osobný rekord bol vytvorený na jeho pretekárskom Fiate 126 so 40 koňovým motorom a 5 stupňovou prevodovkou. Keďže úpravy formule nedosahujú zatiaľ tieto parametre dosiahnutý čas potešil a pridal energiu na prípravy pre ďalšiu sezónu.

2 3

Bratrušov CZ - Maverick Euro Rescue cup

Preteky v Bratrušove sú súčasťou poháru Mverick Rescue cup. V tomto seriáli preteká aj neikoľko Fiatov 126 z českej republiky v triede E-1150. Po Jankovom Vŕšku sa na teamovej porade dohodli mierne úpravy motoru a použitie kratšieho stáleho prevodu prevodovky. Boli sme zvedavý ako dopadne časmi formula proti českej 126 pretekárskej špičke. Náš jazdec sa z kola na kolo zrýchloval a počas celého víkendu udržal 126ky za sebou.

1 2 3 5 6

Bánovce nad Bebravou (Jankov Vŕšok) - Majstrovstvá SR Pretekov automobilov do vrchu

Avizovaná a dlho očakávaná premiéra F1.26 na pretekoch pripadla na Jankov Vŕšok. V rámci tohto preteku sa išli aj majstrovstvá Európy a išlo teda o veľmi dobre obsadený pretek. Náš hlavný cieľ pre tento pretek bol odtestovať konštrukciu a nastavenie formule a potvrdiť si funkciu jednotlivých úprav. Veľmi dôležité bolo aj aby si testovací jazdec Martin Matuška zvykol na vozidlo v rámci pretekov, pretože v počas testov sme ho skúšali len na letisku. Čo sa týka techniky tak na tomto preteku formulu hnal sériový motor s upraveným výfukom a zapalovaním. Prevodovka bola taktiež sériová.