Matuška F1.26

Formula Matuška F1.26

 

Na začiatku tohto projektu bola túžba, túžba silnejšia ako všetko ostatné, túžba vyrobiť vlastné auto. Tento sen prenasledoval Ľudevíta Matušku už od mladosti a netrvalo dlho a nakazil ním aj syna Martina. Tieto dva mená stoja za zrodením F1.26 - formule na báze Fiatu 126. Áno poviete si: "Fiat 126 predsa nedisponuje dostatočne kvalitným podvozkom ani výkonom na to aby z neho mohol byť postavený monopost" a v  podstate máte pravdu, ale hlavnou ideou tvorcov nebolo vyrobiť superrýchly monopost, ale práve naopak niečo čo ponúkne možnosť vyskúšať si aké to je pilotovať formulu za nízke náklady a dokonca mať možnosť si ju poskladať doma z dodanej stavebnice.

Prvý prototyp bol predstavený v rámci Maluch World Meeting v roku 2013 a číslo dva putovalo na exotickú Maltu aktuálne sú vo výrobe ďalšie kusy, ale keďže Ľudevít a Martin majú záujem na zachovaní výnimočnosti projektu stanovili výrobné maximum na 10 kusov ročne a teda aj v budúcnosti sa bude počet kusov rátať na desiatky, bude sa teda jednať o zberateľsky výnimočný kus a bezpochyby teda aj o dobrú investíciu.   

Tak ako aj názov formule napovedá jedná sa ako sme už spomínali aj v úvode o formulu na báze Fiatu 126 a teda všetky mechanické časti pochádzajú z tohto vozidla. Výhodou je že i ked sa to možno na prvý pohľad nezdá Fiat 126 ponúka širokú škálu úprav a trh je plný dielov na modifikáciu motora a prevodovky a teda je možné z tohto malého motora dostať až 80 koní (z pôvodných 21) a prevodovka môže mať až 6 stupňov. Všetko záleží len na vás... Ako ďaleko chcete zájsť.. Aký rýchly chcete byť.... Keďže váha komplet nastrojeného monopostu bez vodiča je 380 kg, výkon na tonu pri napríklad 40 koňovom motore je 103 koní čo na začiatok rozhodne nie je zlé číslo...

Formulu je možné kúpiť buď ako kompletne pripravený monopost na kľúč včetne všetkých homologovaných prvkov bud so sériovým motorom a prevodovkou, alebo v stupni úprav podľa želania zákazníka, alebo ako rolling chassis kedy je formula prakticky tiež kompletná s fungujúcimi brzdami ale bez motora, prevodovky a homologovaných častí (hasiaci systém a bezpečnostne pásy) alebo je možná aj kúpa ekonomik verzie alebo inak povedané KITu kedy zákazník dostane stavebnicu ktorá obsahuje všetky špeciálne diely a teda ku nej treba už len dokúpiť Fiat 126 a použiť z neho mechanické diely a poskladať si doma vlastnú formulu.  

Formula má športový technický preukaz Slovenskej Asociácie Motoristkického Športu a je teda po technickej prehliadke plne spôsobilá na Majstrovstá Slovenskej republiky v pretekoch do vrchu. 

Čo ešte dodať? Túžite mať doma vlastnú formulu a nezruinovať rodinný rozpočet? Chceli ste si vždy nejakú formulu postaviť doma sám? Lacnejšie a jednoduchšie riešenie nenájdete nikde na svete. Neváhajte nás kontaktovať, radi zodpovieme všetky Vaše otázky. Info na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  

                                     

                


 

 

Čas

Preložiť

Partneri

Agromat

Štátny sviatok 126 Fan Slovakia