Rok 2011Fanpustnica 2011

Tradičná koncoročná akcia opäť vo Western Bare pri Ružomberku privítala tak ako vždy veľký počet členov a pravidelných návštevníkov 126fan.com fóra. Dobre sme sa zabavili a s pohárikom v ruke ukončili v priateľskom rozhovore ďalší klubový rok.

 

f f f


Natáčanie filmu Výstava

Možnost prenajať si fiat 126 z našej zbierky využil štáb natáčajúci krátkometrážny film Výstava. Autíčkom bude jazdiť hlavná postava filmu. Premiéra je naplánovaná na jeseň 2012.

v v v


Zraz Starých Fiatov Banská Bystrica

V rámci poslednej tohtosezónnej jazdy sme sa boli pozrieť na zraze starých fiatov. K videniu bolo viac typov veteránov tejto značky, ale až na pár exemplárov nebolo dokopy na čo pozerať. Tento zraz nás organizáciou aj slabou účasťou sklamal a tak sme sa nezdržali.

 

f f f


Veteránska Burza- Zvolen Jeseň

Na uzatváranie sezóny sme tentokrát doniesli prvýkrát kompletnú zostavu našich kabrií, pre divákov bolo zaujímavé môcť si takto porovnať ako vyzerá fiatka prerobená na kabrio v Poľsku, Nemecku a v Anglicku.

 

b b b


Zraz Veteránov- Krupina

Akcia tradične poriadaná zvolenským veterán klubom ponúkla prehliadku veteránskej scény z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia. Keďže sme sa o tejto akcii dozvedeli relatívne neskoro boli sme sa pozrieť aspoň ako diváci a pozdraviť priateľov z brandže.

 

k k k


Zraz Východná fronta- Zemplínska Šírava

Z iniciatívy členskej základne z východného Slovenska známej pod prezývkovu východná fronta bol usporiadaný zraz na Zemplínskej Šírave. Zraz mal komornú atmosféru a účastníkmi boli z väčšej časti pravidelní návštevníci fóra 126fan. Pre účastníkov bola pripravená ochutnávka vín, návšteva Moto klubu SLZA v rámci ktorej bolo možné vidieť veľmi peknú zbierku historických motocyklov. Zraz ďalej pokračoval účasťou na miestnom tuning zraze, kde boli fiatky príjemným spestrením. Keby vás náhodou zaujímalo koľko sexi žien sa vojde do Fiatu 126 CC Zero, tak je to celých päť :). Zraz pokračoval zábavou do ranných hodín v areáli campingu. Bol to príjemne strávený vikend v kruhu priateľov a fanúšikov Fiatu 126. Tešíme sa na ďalší ročník.

 

s s s s


MNM- Maluch National Meeting

Vedenie klubu sa rozhodlo v rokoch v ktorých nie je Maluch World Meeting usporadúvať Maluch National Meeting, ktorý je svojou štruktúrou podstatne menši, bez programu a štartovného poplatku, hlavným zámerom akcie je príjemné posedenie a rozhovory o našom hobby. V tomto pokojnom duchu sa niesol aj prvý ročník a jeho súčasťou bolo oficiálne predstavenie CC Zera klubovej verejnosti. Príjemným prekvapením bol príchod francúzskej posádky, ktorá sa z fóra dočítala o tomto našom zrazíku a rozhodla sa prísť.

 

m m m


Český zraz Fiatu 126- Bunkov

Po pár rokoch nám čas opäť umožnil navštíviť najväčší český zraz Fiatu 126 organizovaný klubom p. Černovského. Zišli sa tu účastníci z CZ,SK,PL a H, bola pre nich pripravená jazda v kolóne, návšteva okolitých kult. pamiatok ale aj jazda zručnosti či simulácia zásahu pri dopravnej nehode. Nebola núdza ani o zaujímavo prerobené a pekne zrenovované fiatky. V silnej konkurencii sa CC Zeru podarilo obsadiť prvé miesto. Príjemne strávený motoristický víkend.

 

b b b b


Tuning Grill Party 2

Prvé oficiálne predstavenie nášho nového prírastku Fiatu 126 CC Zero cabrio sa odohralo na letisku Dobrá Niva pri Zvolene v rámci akcie Tuning Grill Party 2. Ako sme predpokladali autíčko sa tešilo veľkej pozornosti.

g g g 


Valetta Grand Prix Malta


Na základe medzinárodných kontaktov a výsledkov z pretekov do vrchu prišla pozvánka ísť naladiť legendárnu a vzácnu Formulu 875 Monza a zároveň sa s ňou zúčastniť legendárnych pretekov Valetta Grand Prix na vzdialenon ostrove Malta.     A keďže táto formula používa mechanické diely z Fiatu 500 Gardiniera, ktorý je konštrukčne veľmi podobný Fiatu 126 a s ladením podvozkov na fiatoch sme tiež mali skúsenosti na ponuku sme okamžite reagovali. Aj vďaka jazykovým znalostiam sa rozhodlo, že odletí viceprezident klubu Martin Matuška.  Preteky majú dlhoročnú tradíciu a trať je tvorená z ulíc mesta podobne ako v Monte Carle takže radosť a očakávania sa stupňovali každým dňom. Studená sprcha prišla mesiac pred odletom. Organizátori boli vzhľadom na neuspokojivý stav komunikácií a zmene organizácie dopravy nútený presunúť preteky na ďalší rok. Ale keďže letenka bola kúpená a aj ostatní jazdci už boli "jednou nohou tam" rozhodli sa predsa zorganizovať aspoň náhradný pretek pozostávajúci z drag race a jazde na provizornom okruhu. Bol to nezabudnuteľný zážitok. Super ľudia, krásna krajina, krásne autá v stave a množstve ktoré sa len tak nevidí. Pocit z riadenia formule bol tiež fajn, len mi bola trochu malá  :) 

      m  m    


Veteránska burza -Zvolen Jar

Ani tohto roku sme si nenechali ujsť otváranie veteránskej sezóny spojené s burzou.

v v v


Čas

Preložiť

Partneri

Agromat

Štátny sviatok 126 Fan Slovakia