Rok 2010Maluchárska Kapustnica - Fanpustnica

aj v tomto roku nechýbalo klubové uzatvorenie sezóny vo Western penzióne pri Ružomberku. Hlavným programom akcie bolo zaspomínať si na končiacu sa klubovú sezónu a oddýchnuť si v priateľskej atmosfére.Ravenol Majster Volantu

Ďalší diel akcie tentokrát obohatený o finále súťaže Autotechna Racing Talent, ktorej víťaz získal závodný špeciál Kia Ceed na celú sezónu. Akcia sa stretla s tradične dobrým ohlasom. Toto kolo potvrdilo vzrastajúcu úroveň akcie. Bola moderovaná naším dvorným MWM moderátorom Tomym Kováčom ( www.moderovanie.sk ) Novinkou boli aj usmievavé hostesky na štarte a mediálna kampaň vďaka partnerovi akcie Rádiu one. Na štarte nemohli samozrejme chýbať ani Fiatky 126 ktorých jazdci výkonmi za silnejšími strojmi veľmi nezaostávali. Svoju dominanciu tejto triede po tvrdom boji potvrdil český pretekár Tibor Landl.

 

m m m m m m m


JOJ-kárska svadba

Po dohode s prípravným výborom svadby vedeným Andrejkou Lukoničovou-Mužíkovou sme dali dokopy kolónu 126tiek, aby sme zablokovali prejazd svadobnej kolóne a zablahoželali mladomanželom k spoločnej ceste životom. Nevestou nebol nik iný ako Katka Klimáčková-Juríčková, ktorá robila napr. aj reportáž z tohtoročného zrazu MWM vo Zvolene.


 


Cabrio Point

klub 126fan na základe dlhoročných priateľských vzťahov s Cabrio Klubom zabezpečoval v rámci medzinárodnej Cabrio Tour akcie Cabrio Point disciplínu vo zvolenskom autocampingu Neresnica, kde sa pravidelne odohráva aj MWM.

 

p p

 

 

BPP - Oslava prezidentových narodenín

Autocamping Neresnica bol dejiskom klubovej oslavy prezidentových narodenín. Priatelia, gratulanti sa zišli v hojnom počte a zábava odštartovaná disciplínou hod kľukovkou z Fiatky mohla nerušene pokračovať po konzumácii pripraveného pečeného prasiatka do ranných hodín za asistencie hudobného doprovodu dlhoročného člena klubu DJa Rada Adameka, ktorý pre účastníkov pripravil aj karaoke show. Ďalším dôvodom na oslavu bolo oficiálne odovzdanie Slovenského rekordu, ktorý sme vytvorili pri príležitosti MWM 2010.

 

b b b

 

Cabrio Party

Vydarená stretávka vyznávačov jazdy "hore bez" čiže bez strechy v Nitrianskom Rudne pri Prievidzi. Počas celej akcie sme si užívali krásne počasie až do Nedele rána kedy sme sa zobudili do zlovestne vyzerajúcej búrky.Nemilé prekvapenie nás čakalo na ceste domov, keďže Handlová a priľahlé obce boli už pod vodou... Ale odtestovali sme priechodnosť fiatky a boli sme prvé vozidlá, ktoré prešli zatopenou Handlovou.

 

c c c c


Deň Polície - Námestie SNP Zvolen

akonáhle sa vo Zvolene deje niečo s nádychom benzínu automaticky za tým môžete hladať klub 126Fan a teda keď sa na námestí konal deň polície bolo samozrejmosťou, že pozvali vystavovať aj nás.

 

1 l

 

Maluch World Meeting 25.-27.6.2010 Zvolen, Slovakia

Od piatku 25. do nedele 27. júna sa v autokempingu v Neresnici, na Námestí SNP a ďalších miestach vo Zvolene a okolí uskutočnil Celosvetový zraz maluchov 2010 (Maluch World Meeting – MWM 2010). Práve toto podujatie prilákalo do nášho mesta spolu 165 Fiatov 126. Na účastníkov čakal bohatý súťažný i sprievodný program, ktorý pripravili organizátori zo zvolenského Klubu 126 Fan Slovakia. Podujatie podporilo aj Mesto Zvolen, Mesto Kremnica, mestské polície v týchto dvoch mestách i Policajný zbor SR a ďalší podporovatelia a sympatizanti.Už v piatok absolvovali účastníci rôzne súťaže vo firme Proma, či jazdu zručnosti vo firme Pneubox. V sobotu sa všetci predstavili na mítingu na Námestí SNP vo Zvolene, kde maluchy obdivovali stovky návštevníkov. V kultúrnom programe, pripravenom v spolupráci s Mestom Zvolen, vystúpili tanečníci a speváci zo základnej umeleckej školy a rocková skupina NO5. Odtiaľ odštartovali maluchy na spanilú jazdu do Kremnice (samozrejme, kvôli bezpečnosti, za asistencie Policajného zboru i Mestskej polície vo Zvolene). Po návrate v Kremnice do autokempingu privítala účastníkov hudobná skupina Pacipacifik a ďalší program v réžii Veroniky Matuškovej. Nechýbali ani ďalšie súťaže a ich vyhodnotenie, spojené s odovzdávaním cien. Okrem toho mohli účastníci využiť aj ďalšie možnosti spríjemniť si pobyt na podujatí – vychutnať si ukážky leteckej akrobacie na letisku Dobrá Niva, zoskoky padákom, vyhliadkové lety, alebo navštíviť pamiatky Zvolena a okolitých miest. Čo sa týka súťaží, hodnotili sa napríklad kategórie: najoriginálnejší stav vozidla, naj tuning, naj renovácia a pod. Špecifickou disciplínou bol slalom fiatiek s pohonom dvoch koní – motor bol vypnutý, za volantom šofér a dvaja tlačili auto!
Zvolenské MWM sa môžu popýšiť už tromi zápismi v Guinnessovej knihe rekordov, v kategórii najpočetnejšia jazda Fiatov 126 v kolóne. V roku 2002 to bolo 118 vozidiel, v roku 2003 už 199 a v roku 2004 najviac – spolu 220 maluchov! Tento rekord vydrží asi dlho. Mnoho maluchov totiž skončilo svoj „život“ pri zavedení šrotovného – účastníci sa s nimi dokonca rozlúčili na diaľku symbolickou minútou ticha. Na tohtoročnom zraze však skúsili nový rekord – v kakofónii – do ktorého sa hromadným trúbením zapojilo 154 fiatiek. Slovenský rekord už oficiálne vyhlásil zástupca Knihy slovenských rekordov Michal Svítok, a či rekord svetový potvrdia guinnessovci, to ukážu najbližšie týždne.
A ešte pár faktov. MWM sa zúčastnilo 165 maluchov zo 7 krajín: Nemecka, Rakúska, Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska, nováčikom bolo Bulharsko. Z najväčšej diaľky pricestoval Gered Wendland z Nemecka – 1770 km. Ďalšie MWM budú bývať každé dva roky.

 

mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010
mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010
mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010 mwm 2010mwm 2010


Francúzska návšteva

Jedno daždivé dopoludnie (dva týždne pred MWM) nás prekvapil hluk fiatiek na ulici, bolo to 6 Maluchov. Všetky mali Poľské evidenčné čísla takže sme si mysleli, že to len poliaci prišli na MWM o čosi skôr. Veľké prekvapenie nastalo, keď sme zistili, že chlapci nevedia po polsky. Chalani boli z Francúzska. Študujú v Poľsku a na konci semestra sa rozhodli kúpiť si fiatky a prísť na nich po osi až domov. V rámci získavania informácii okolo tohto autíčka sa dopátrali aj na francúzsky klub malucha s ktorým tiež spolupracujeme a vedenie im odporučilo, aby sa zastavili v klube vo Zvolene na servisnu prehliadku a nákup dielov čo vzhľadom na veľmi dobré referencie aj využili a vďaka dobrým radám a servisu prišli bez poruchy až domov.

 

1 2 3

Deň detí na Zvolenskom Zámku

Na základe veľmi dobrej spolupráce s mestom Zvolen sme boli pozvaní potešiť deti v rámci už tradičnej akcie Medzinárodný deň detí na Zvolenskom Zámku. Keďže sme v minulosti akciu podobného druhu neabsolvovali nevedeli sme či a ako deti zareagujú na 126Bosmal cabrio a Buggy. O to väčším prekvapením bolo, keď rodičia s detmi čakali v rade, aby si mohli aspoň na chvílu sadnúť a tak sa klub medzi inými atrakciami, ktoré na deti čakali určite nestratil.

 

1 2 3

 

 

 

 

Čas

Preložiť

Partneri

Agromat

Štátny sviatok 126 Fan Slovakia