Rok 2004Výprava do Nemecka pre prvý Fiat 126 POP v SK a CZ

Po zraze vo Zvolene v roku 2003 bolo vedenie klubu oslovené predsedom nemeckého klubu IG Fiat 126 Oberfranken. Jedna členka mala dopravnú nehodu
na svojom Fiate 126 Pop Cabrio a po tejto nehode bolo kabrio v neopraviteľnom stave (pre poisťovňu) a jej vyplatili čiastku za ktorú si kúpila druhé kabrio v lepšom stave a havarovanému kabriu hrozilo vrakovisko, Jurgen nás oslovil či by sme si ho neadoptovali, kedže tento model v našej zbierke chýbal, po krátkom premýšlaní sme vybavili odvoz a vyrazili sme. Nemecký klub na na našu počesť usporiadal mini grill party čo padlo po tak dlhej ceste veľmi vhod. Dnes si môžte znovuzrodené cabrio po kompletnej renovácii v zlatožltej farbe pozrieť v sídle klubu.

Nemecko Nemecko Nemecko
Nemecko Nemecko Nemecko


126 Fan Zraz Slovakia 2004

Po roku sa stretli opäť vo Zvolene všetci fanúšikovia Fiatu 126 aby sa zúčastnili najväčšieho zrazu tohto autíčka
Prvý účastníci boli už tradične z Nemecka a prišli v stredu, ostatné štáty sa k nim
postupne pridali v štvrtok a piatok. Pre vedenia klubov z každého štátu bolo v piatok pripravené V.I.P pohostenie spojené s ochutnávkou tradičných vín v sále zvolenského zámku. V rámci tohto programu sa predstavil aj klub historického šermu.
Hlavný program začal už tradične v sobotu ráno no tentoraz presunom na letisko v Očovej, kde na účastníkov čakali rôzne súťaže ,včetne detských a možnosť výhliadkových letov za zvýhodnené ceny.
O 13:00 nasledoval presun v kolóne riadenej políciou na námestie vo Zvolene, cieľom tejto kolóny bolo opätovné prekonanie rekordu, čo sa aj podarilo počtom vozidiel 220.
Po zotmení čakalo účastníkov v autocampingu vyhlásenie víťazov disciplín, ktoré v priebehu dňa absolvovali,až po vyhlásenie naj malucha atď.
Noc sa niesla v duchu súťaženia takže nemohla chýbať ani súťaž o naj 126 Fan ksicht. Novinkou bola súťaž o naj fiatáčku v ktorej tri dámy z troch štátov súťažili o prvenstvo v rôznych súťažiach. Po vyhlásení posledných kategórií sa moderátor zrazu Tomy Kováč rozhodol,že by chcel tiež kabrio Fiat 126 ,tak mu ho zamestnanci fy.Proma na počkanie za výrazného povzbudzovania divákov urobili.
Zlatým klincom programu bola dražba prednej kapoty z Fiatu 126, ktorú dalo vedenie klubu nastriekať špeciálnym airbrushom a za rok sme naň zbierali rôzne podpisy. Najcennejší bol podpis Ralfa Shumachera.
Túto dražbu moderoval Patrik Hermann z TV Markíza. Výťažok z dražby putoval na pomoc ďeťom zo sociálne slabých rodín ,ktoré aj za pomoci tejto dražby mohli tráviť pekné chvíle v tábore na priehrade vo Zvolene.

mwm2004 mwm2004 mwm2004 mwm2004 mwm2004
mwm2004 mwm2004 mwm2004 mwm2004 mwm2004
mwm2004 mwm2004 mwm2004 mwm2004 mwm2004


Podpis Ralfa Shumachera na klubovej kapote

Vďaka ústretovosti našich fiaťákov z médií sme sa dozvedeli, že na slovensku sa vyskytne Ralf Shumacher a že by sa možno dalo vybaviť ,aby nám podpísal kapotu, ktorú plánujeme vydražiť na zraze. Tak sme zariadili rýchly prevoz kapoty do Bratislavy, kde mal Ralf nasledujúci deň byť a dúfali, že sa nám podarí prehovoriť ho, keď sa dozvedel na aký účel je venovaný víťažok z dražby bol veľmi rád, že môže byť súčasťou tohto projektu.

Ralf Ralf Ralf

Čas

Preložiť

Partneri

Agromat

Štátny sviatok 126 Fan Slovakia