Rok 2017


Natáčanie videoklipu


Mladá hviezdička točila svoj nový videoklip a produkcia potrebovala raritné cabrio a tak nás oslovili so žiadosťou o prenájom jedného z našich vozidiel, konkrétne malosériovo produkovaného Fiatu CC Zero. Ako to celé nakoniec dopadlo si môžete pozriet v spomínanom videoklipe speváčky Doris: https://www.youtube.com/watch?v=5YupB9YCo9Y

 


Vivat Vakácie

Druhý ročník akcie vítania letných prázdnin vo Zvolene bol spojený s bohatým kultúrnym program pre občanov mesta v ktorom nechýbali kultúrne vystúpenia ale i rôzne atrakcie pre deti. Jednou z atrakcií bola aj prezentácia nášho motoršport teamu a klubu v rámci ktorej sa mohli detičky fotiť pri formuli a kresliť si na špeciálne pre tento účel upravenú fiatku.


Zahájenie sliačškeho kúpeľného leta

Aj tento rok obec Sliač pri Zvolene usporiadala kultúrny program pri príležitosti zahájenia kultúrneho leto. Naša fiatka na kreslenie pre detičky nemohla chýbať


1.máj otváranie veteránskej sezóny

 Tohtoročné otváranie zvolenskej veteránskej sezóny tradične usporiadané zvolenským veterán klubom začalo výjazdom do Banskej Bystrice a spoločnou výstavou veteránov s tamojším klubom, odtiaľ na zvolenské námestie a program tradične uzavrelo spoločné posedenie v nedaľekej obci Lieskovec
Rok 2016

 


126 fan rozlúčka s letom

Po dlhšej prestávke v organizovaní akcií sa vedenie klubu rozhodlo pre usporiadanie menšieho neformálneho rodinne orientovaného podujatia. Akcia sa uskutočnila v tradičnom Autocampingu Neresnica a jej zámerom bolo stretnúť sa, porozprávať. Jednalo sa o víkendovú akciu. Účastníci prichádzali od piatku a akcia trvala do nedeľe rána. Pre účastníkov boli pripravené rôzne súťaže a diskotéka po obe noci. Pripravená bola aj exkurzia do sídla klubu a kolóna centrom mesta Zvolen. Na akcii sa stretlo 20 fiatiek zo Slovenska, Čiech a Maďarska a na základe kladných ohlasov zo strany účastníkov zvažujeme v tomto trende rodinných podujatí pokračovať i v roku 2017.  

1 2 3 4
5 6 7 8
9 10 11 12

 


Vivat Vakácie

Historicky prvý ročník akcie vítania leta vo Zvolene bol spojený s bohatým kultúrnym program pre občanov mesta v ktorom nechýbali kultúrne vystúpenia ale i rôzne atrakcie pre deti. Jednou z atrakcií bola aj prezentácia nášho motoršport teamu a klubu v rámci ktorej sa mohli detičky fotiť pri formuli a kresliť si na špeciálne pre tento účel upravenú fiatku.

1 2 3

1.máj otváranie veteránskej sezóny

Tohtoročné otváranie zvolenskej veteránskej sezóny nás opäť priviedlo na zvolenské námestie kde bol v rámci mestských prvomájových osláv pripravený bohatý sprievodný program. Odtiaľ sme pokračovali na súkromný ranč na Podzámčoku kde bolo pre účastníkov pripravené pohostenie a odtiaľ kolóna pokračovala do Krupiny kde bola akcia zakončená spoločným obedom a možnosťou návštevy tamojšieho múzea 

 

1 2  3 
 4 5  6 

 Rok 2014


Uzatvaranie veteránskej sezóny

Veteránsku sezónu ukončil zvolenský veterán klub pekným výjazdom na námestie do Banskej Štiavnice, kde bol pre účastníkov pripravený chutný obed. Klub sa stretol v hojnej účasti. Z radov 126fan bolo možné vidieť Martina Matušku, ktorý vyvetral MCA Coupe. 

1 2

Beskidsky zraz Poľsko

Prijali sme pozvanie poľského klubu na zraz nedaleko slovenských hraníc. Zraz asi najlepšie vystihuje označenie príjemná atmosféra, tá bola všadeprítomná a niečo vyše sto účastníkov strávilo naozaj príjemný víkend v rámci ktorého napríklad postavili zo svojich áut veľký nápis Maluch alebo sa mohli zapojiť či už do orientačného, alebo slalomového preteku. možné bolo aj odmerať hlučnosť výfuku na ploche nedaleko campu kde boli zároveň fiatky aj vystavené. Slovensko bolo zastúpené šiestimi fiatkami a formulou. Naša výprava odniesla domov tri trofeje. Martin Matuška bol na formuli Matuška F1.26 absolútne najrýchlejším autom v slalomovom preteku a Jirko Slavík a Lukáš Stanek si odniesli ocenenia za úpravy ich fiatiek.  

1 2 3
4 5 6

Veterán zraz Zvolen-Hokovce

Koniec leta už tradične patrí každoročnej akcii zvolenského veterán klubu. Zraz odštartoval vo Zvolene a účastníci sa postupnými zástavkami v jednotlivých obciach dostali až do cieľa v Park Hotel Hokovce. Zaujímavou zástavkou bola tento rok výstava zúčastnených automobilov v Maďarsku spojená s návštevou múzea tu vyrábaných motocyklov. 

1 2 3 4
5 6 7 8

 Veterán zraz Vlkanová

Letnú veteránsku sezónu v Banskej Bystrici a okolí otvára vždy už tradičný zraz vo Vlkanovej s bohatým sprievodným programom a taktiež aj účasťou zaujímavých veteránov, ktoré každoročne pritiahnu stovky divákov.

1 2 3 4 5

 Jarná veterán burza Zvolen

Na už tradičnej burze sme ani tento rok nemohli chýbať, a kedže sme mali v tento deň naplánované testovanie formule, doniesli sme ju aspoň na chvíľu ukázať aj návštevníkom tohto podujatiia.

1 2 3

Prezentácia formule v OC Europa Zvolen

Rodiacu sa spoluprácu so zvolenskou technickou akadémiou sme odštartovali podporou ich prezentácie v obchodnom centre. Aj vďaka vystavenej formule škola vyhrala súťaž o najnavštevovanejšiu prezentáciu v rámci všetkých zúčastnených škôl. No formula tam samozrejme nebola vystavená len tak, ale poslúžila aj na odprezentovanie nového krúžku základy motoršportu, ktorý z TA Zvolen rozbiehame a cieľom ktorého je v budúcnosti v prípade dostatku financií založenie školského pretekárskeho teamu, ktorý bude jazdiť práve na monoposte Matuška F1.26  

1 2 3 4 5 6

Rok2015


Zraz veteranov Zvolen-Sklené Teplice

Koniec leta už tradične patrí každoročnej akcii zvolenského veterán klubu. Zraz odštartoval vo Zvolene a účastníci sa postupnými zástavkami v jednotlivých obciach dostali až do cieľa v Kúpeľoch Sklené Teplice. Zaujímavou zástavkou bola návšteva banského múzea. Tohto zrazu sa zúčastnilo vedenie klubu na Fiat 126pop cabrio a Fiat 126 MCA Coupe.

 a 2  3 
 4 5  6 

Prvý deň otvorených dverí letiska Dobrá Niva

Team Matuška racing sa odprezentoval v rámci historicky prvých dní letiska Dobrá Niva. Team postavil kompletné pretekárske depo, aby divák videl ako to vyzerá pri závodoch a bola možnosť pozrieť si formulu aj v akcii, kedže Martin Matuška na nej predviedol exhibičné jazdy. Akcia ako taká sa aj vďaka ďalšiemu bohatému sprievodnému programu stretla s veľkým ohlasom a v priebehu dňa sa na letisku vystriedalo niekoľko tisíc divákov.

c 


Zraz veteránov Vlkanová

Tradičná akcia vlkanovského veterán klubu tentokrát aj s veľmi dobre organizovaným výjazdom na námestie v Banskej Bystrici, kultúrny program vrcholil v nočných hodinách koncertom Petra Nagyho.

1 2

Návšteva maďarského a slovenského Fiat 500 klubu vo Zvolene

Slovenský klub legendárneho Fiatu 500 v spolupráci s Maďarským klubom usporiadal zraz v rámci ktorého išli účastníci po stopách rieky Ipeľ a tak v rámci zrazu spoznávali krásy Maďarska a Slovenska a jednou z plánovaných zástavok bol aj klub 126fan vo Zvolene, kde účastníci okrem nákupu dielov mohli obdivovať aj súkromnú zbierku Fiatov 126 rodiny Matuškovcov, po prehliadke nasledovala spoločná kolóna mestom Zvolen po ktorej si účastníci pozreli Zvolenský zámok a následne pokračovali po pripravenej trase ďalej.

4  1  3 

 Návšteva prezidenta SR

pán prezident slovenskej republiky sa dopočul o našej formuly, ktorá je prvou formulou vyrobenou na Slovensku. Zároveň ho však upútal i náš projekt formula na škole resp.  Krúžok autošportu a tak jeho team v rámci oficiálnej návštevy Zvolena naplánoval i stretnutie s nami ktoré sa odohralo na pôde technickej akadémii vo Zvolene a počas ktorého sme mu v priateľskom rozhovore odprezentovali ideu formuly ale i krúžku samotného. To že pán prezident je spontánny človek potvrdil i tým, že si bez váhania vyskúšal do našej formuly sadnúť. Napriek tomu, že pán prezident je naozaj veľký chlap to zvládol bez väčších problémov.    

1 


 1.máj otváranie veteránskej sezóny

zvolenský veterán klub zahájil svoju veteránsku sezónu v rámci prvomájového programu mesta Zvolen. Na námestí bol o veterány veľký záujem a pri krásne zrenovovaných exemplároch sa vystriedalo veľké množstvo divákov. Program pokračoval výjazdom na Masarykov dvor a deň sme ukončili v obci Lieskovec kde na účastníkov čakal guláš a ďalší kultúrny program.

1 2 3 4

Prezentácia teamu v OC Europa Zvolen

 Aj tento rok sme prijali pozvanie Technickej Akadémie na prezentovanie teamu a spoločnej aktivity. Touto aktivitou je krúžok motoršportu ktorý sme založili v spolupráci s touto školou a aktuálne má za sebou prvý rok. Veríme, že spolupráca sa v nasledujúcich rokoch ešte zosilní a tento krúžok bude akýmsi vzorom pre ďalšie technicky zamerané stredné školy. Vystavovaciu akciu hodnotíme veľmi kladne keďže aj vďaka sprievodnému programu školy bol počas celej akcie dostatok divákov a formula už tradične priťahovala množstvo zvedavých pohľadov. Reportáž z tejto akcie odvysielala v hlavnom spravodajstve o 19:00 aj RTVS a taktiež Slovensky rozhlas. Prezentácia bola zároveň už druhý rok spomedzi všetkých škôl najnavštevovanejšia.

1 2 3 4

Rok 2013


Veterán zraz Zvolen-Hokovce

Sezónu 2013 sme ukončili na každoročnej akcii zvolenského veterán klubu. Zraz odštartoval vo Zvolene a účastníci sa postupnými zástavkami a plnením úloh v jednotlivých obciach dostali až do cieľa v Park Hotel Hokovce. Hlavným cieľom akcie nebolo súťaženie, ale v prvom rade dobrá nálada a spoznávanie kraja. Tento zámer tak ako každý rok vyšiel a účastníci sa v nedeľu ráno lúčili po príjemne strávenom víkende. 

1 2 3 4

Fiat zraz Sečovce

Na konci leta sa priaznivci a majitelia historických Fiatov stretili na východe slovenska v rámci zrazu historických fiatov. Jednalo sa o veľmi príjemne strávený víkend a riaditeľ zrazu Peter Saban nenechal nič na náhodu a všetko včetne perfektne zvládnutej kolóny prebehlo hladko a v príjemnej rodinnej atmosfére. Na záver vyhodnotenia výsledkov prišlo nečakané prekvapenie a riaditeľ zrazu odovzdal v mene členov Fiat klubu nášmu prezidentovi    p. Matuškovi špeciálnu cenu ako poďakovanie za prínos pre Fiat scénu organizovaním historických Fiat zrazov v minulosti.


City tuning Banská Bystrica

V Banskej Bystrici sa v blízkosti autíčkarskej kaviarne Hot Rod Caffe konal druhý ročník akcie City Tuning zameranej na Show&Shine a tak sme sa tam teda vybrali pozrieť aj s našou formulou. Nakoniec sa nám podarilo získať cenu organizátora, ktorú udelovali za celkový dojem a nápad.

1 2 3 4

Tuning Grill Party 4

Tuning zraz v obci Dobrá Niva blízko Zvolena sme sa rozhodli využiť na predstavenie formuli Matuška F1.26 nadšencom tuningu a širokej verejnosti keďže svetová premiéra na Maluch World Meeting bola len pre účastníkov zrazu a verejnosť si nemala kedy formulu pozrieť. Viceprezident klubu tu mal navyše aj ďalšie pracovné povinnosti keďže tuning grill party moderoval.

1 2 3 4

Maluch World Meeting 2013

Po trojročnej odmlke spôsobenej zmenami v organizácii dopravy vo Zvolene a hlavne kvôli rozsiahlej rekonštrukcii križovatky v Neresnici (nedaľeko autocampingu), ktorá zmarila naše plány na organizovanie zrazu v roku 2012 padlo definitívne rozhodnutie o zmene miesta konania zrazu. Toto bol určite správny krok, pretože spomínaná križovatka nie je dokončená ani na jeseň roku 2013 a kebyže sa zraz nepresunul do iného mesta, tak by určite nebol ani v tomto roku. Miesto konania bolo teda v tomto roku v Park hoteli v obci Hokovce. Účastníci mali možnosť ubytovať sa buď v hoteli za zvýhodnené ceny, alebo stanovať v parku, ktorý je súčasťou hotela. Ubytovaní hostia sa mohli osviežiť vo vonkajšom a vnútornom hotelovom bazéne ktorý bol v cene ubytovania. Prvý účastníci z Litvy a Poľska dorazili už v stredu a areál sa plnil až do piatkovej noci. Niektorí účastníci ktorí to mali predsa len priďaleko na cestu autom dokonca prišili na zraz letecky. V sobotu ráno odštartoval oficiálny program kolónou na námestie v Šahách, kde bol pre účastníkov pripravený menší koncert tunajšej kapely a zároveň mali chvílku na krátke občerstvenie pred dlšhou jazdou opäť v kolóne no tentokrát do výrobne medu a medových produktov Honey House. Po nahliadnutí do výroby medu a obede si mohli vybrať medzi prehliadkou sukromného múzea 2 svetovej vojny, jazdou zručnosti alebo kúpaní v hotelovom bazéne. Časový harmonogram bol ale nastavený tak, že väčšinou všetci stihli všetko. O 19:00 sme detskými súťažami odštartovali večerný program spojený s odovzdávaním cien za rôzne disciplíny. Program vrcholil koncertom famózneho harmonikára Michala Červienku po ktorom nasledovala svetová premiéra formule Matuška F1.26 spojená s jej krstom. Po nej tradičný striptíz a oldies diskotéka do ranných hodín.  Sme veľmi radi, že sa zoznam zúčastnených štátov rozšíril a Maluch World Meeting opäť raz účasťou štátov dokázal, že je svetový. Účastníci prišli z: Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Holandska, Litvy, Bulharska, Anglicka, Fínska, Nórska, Malty. Tento rok mal zraz aj charitatívny podtón vďaka Caroline Bailey z Anglicka, ktorá cestu na zraz poňala ako Európske turné a navštívila cestou na zraz a zo zrazu veľa krajín, cieľom tohto turné bolo vyzbierať čo najviac prostriedkov pre anglickú charitatívnu organizáciu.           

1 2 3 4 5 6
7 8 9 1 1 1
3 4 5 1 1 5
1 0 2 2 3 4
2 6 2  2 9  3 
 3 2  3  3 35 36

MDD- Hobby Express Zvolen

Klub 126fan je už tradične spojený každoročne s oslavou Medzinárodného Dňa Detí, tentokrát sme sa stali súčasťou najväčšej detskej párty vo Zvolene organizovanou obch. domami Hobby Express, Tesco a Mcdonalds.

1 2 3

770 výročie Mesta Zvolen

Mesto Zvolen pripravilo v rámci osláv výročia okrem iného aj slávnostný sprievod námestím ktorého sa zúčastnil aj prezident Slovenskej Republiky. Hlavnou ideou tohoto sprievodu bolo občanom ukázať všetky historické udalosti, ktoré naše mesto počas histórie prežilo a keďže súčasťou novodobej histórie mesta je aj naša činnosť a zrazy bol pozvaný aj prezident 126fan Ľudevít Matuška. 

1 2 3 4

Čas

Preložiť

Partneri

Agromat

Štátny sviatok 126 Fan Slovakia